کلینیک درمان دردهای اسکلتی عضلانی در اهواز

تشخیص و درمان درد در استخوان‌ها، ماهیچه‌ها و غضروف‌ها یا مفاصل

دردهای اسکلتی – عضلانی

دستگاه اسکلتی – عضلانی بدن، ساختار حرکتی در انسان است. این دستگاه شامل ۳ بخش اصلی استخوان‌ها ماهیچه‌ها و غضروف‌ها یا مفاصل می ­باشد. تمامی این اجزا در همکاری با یکدیگر پشتیبانی، ثبات و جنبش را برای انسان فراهم می‌آورند.

بنابراین هرگونه بیماری، درد و ناراحتی در آنها می‌تواند فرد را از حرکات درست بدن بازدارد و فعالیت‌های زندگی روزمره او را دچار اختلال کند.

دردهای عضلانی در اهواز

دردهای عضلانی بسیار شایع هستند. اغلب اوقات افرادی که دچار درد عضلانی می‌شوند، عامل آن را به راحتی پیدا می‌کنند زیرا درد عضلانی در بیشتر موارد به دلیل استرس و فشار زیاد کشیدگی، استفاده بیش از حد از عضلات و آسیب به آنها در حین کار یا ورزش و فعالیت بدنی ایجاد می‌شود.

درد در اثر کشیدگی عضله بسیار شایع است. و اغلب به دنبال فعالیت فیزیکی ایجاد می‌شود. درد ناشی از کشیدگی عضله می‌تواند خفیف تا شدید باشد.

کشیدگی عضلات بر تاندون‌ها نیز اثر می‌گذارد. تاندون بافتی است که عضله را به استخوان متصل می‌کند. این آسیب بیشتر در ناحیه ساق پا، ران و کشاله ران ایجاد می‌شود. از سایر علائم کشیدگی عضله می‌توان به گرفتگی عضلانی و احساس سفتی یا حساسیت در عضلات اشاره کرد.

از دیگر بیماریهای منجر به درد عضلانی می توان به فیبرو میالژیا (نوعی بیماری عصبی)، عفونت ها، بیماریهای خود ایمنی وکمبود پتاسیم اشاره نمود.

دردهای استخوانی در اهواز

درد استخوانی به حساسیت، تیر کشیدن یا هرگونه احساس ناراحتی در یک یا گروهی از استخوان‌ها گفته می‌شود.

این درد با دردهای عضلانی و مفصلی متفاوت است زیرا هم در زمان حرکت و هم زمان استراحت وجود دارد.

دردهای استخوانی معمولا به بیماری‌هایی نسبت داده می‌شوند که عملکرد طبیعی یا ساختار استخوان را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

از مهم‌ترین عوامل این دردها می‌توان به مواردی مانند ضربه خوردن، کمبود مواد معدنی و برخی از عفونتها اشاره کرد.

دردهای مفصلی در اهواز

مفاصل، بافت‌هایی هستند که استخوان‌ها را به یکدیگر متصل می‌کنند و امکان حرکت را برای استخوان‌ها فراهم می‌آورند.

درد مفصلی به احساس ناراحتی و حساسیت در هر قسمتی از مفاصل بدن گفته می‌شود. این درد، بسیار شایع است و معمولا به درمان خاصی نیاز ندارد اما اگر بیشتر از ۳ روز باقی بماند و با تورم، قرمزی، گرما و حساسیت در محل یا تب همراه باشد و یا اگر بی‌دلیل اتفاق بیفتد، پزشک باید آنها را بررسی کند.