ناباروری زنان درمان بدون جراحی با استفاده از فیزیوتراپی

درمان سریع نازایی, درمان نازایی دکتر فاطمه ناجی, درمان صددرصد نازایی, درمان گیاهی نازایی ثانویه, درمان نازایی با طب سنتی دکتر فاطمه ناجی, درمان نازایی خانگی, درمان نازایی با عسل و سیاه دانه, درمان نازایی با لاغری نی نی سایت, درمان ناباروری در اهواز, درمان رایگان نازایی در اهواز, مراکز درمان نازایی در اهواز, درمان نازایی اهواز, مرکز درمان ناباروری در اهواز

نازایی به معنی عدم حاملگی در عرض یکسال بدون استفاده از هرگونه روش جلوگیری از بارداری می باشد. عواملی که در بروز نازایی نقش دارن بسیار متنوع بوده و عبارتند از: اختلالات ساختمانی در رحم و لوله های رحمی، اختلالات تخمدان ، اختلال در سیستم تناسلی مرد ، عفونت های مزمن ، اختلالات تخمک گذاری و … فیزیوتراپی چیست و چگونه انجام میشود

فیزیوتراپی در چه نوع ناباروری زنان کمک کننده است؟

  1. انسداد لوله های رحمی که در اثر چسبندگی لوله ها، التهاب لوله ها در اثر عفونت و یا تجمع مایع درون لوله ها ایجاد شده باشد.
  2. جابه جایی رحم و لوله های رحمی بر اثر چسبندگی های  داخل لگنی
  3. چسبندگی در رحم ، لوله ها و صفاق
  4. حاملگی های خارج از رحم

فیزیوتراپی در ناباروری زنان

اولتراسوند در نازایی: امواج اولتراسوند با خواص مکانیکی و حرارتی خود منجر به از بین بردن و کاهش چسبندگی و جابه جایی رحم و لوله های رحمی و آزاد کردن پرده صفاق می شود. برای عبور تخمک از لوله های رحمی، علاوه بر حرکات دودی لوله ها، فعالیت مژک های جدار داخلی لوله ها نیز تقش دارند. تاثیر فیزیوتراپی بر افزایش باروری و کمک به بارداری

امواج اولتراسوند در آزاد کردن لوله ها و فعال تر کردن مژک ها بسیار موثر می باشد. همچنین با افزایش گردش خون باعث بهبود اکسیژن رسانی ، جذب بهتر مواد غذایی  و دفع ترشحات و مواد زائد و دردزا می شود.

همچنین منجر به تجمع گلبولهای سفید از طریق افزایش گردش خون منجر به کاهش و یا از بین بردن التهاب میشود. درد لگن

این مقاله هم می تواند برای شما جالب باشد  درمان دردهای مفصلی

دستگاه اینترفرنشیال یا IF : منجر به اتساع عروق شده که افزایش گردش خون را به همراه دارد و منجر به بهبود اکسیژن رسانی و تغذیه بافت و دفع مواد دردزا و همچنین کاهش التهاب می شود.

همچنین باعث اثرات تحریکی روی عضلات دستگاه تناسلی و کمک به رفع چسبندگی می شود. علت و درمان کمردرد

درمانهای دیگر شامل: امواج دیاترمی، منیپولاسیون احشایی رحم و لوله های رحمی ورزش و… می توانند در فیزیوتراپی نازایی بسیار کمک کننده باشند.

تاثیر ورزش بر ناباروری زنان:

با افزایش روز افزون میزان ناباروری در زنان و مردان و تحقیقات پیرامون عوامل موثر بر ناباروری زنان، ورزش یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در این زمینه شناخته شده است.

آیا می دانید تنها با نیم ساعت پیاده روی در هر روز ، شانس موفقیت خود را برای باروری افزایش می دهید. اصولاً تحرک کافی و ورزش، نقش ویژه‌ای در کلیه مراحل مربوط به بارداری، تغییرات خاص سن بلوغ و عوارض مربوط به دوران سالمندی دارد. علل چاقی و لاغری؟ بیماری های زمینه ای چاقی و لاغری کدامند؟

برای دریافت مشاوره و درمان در خصوص راه کارهای درمان فیزیوتراپی نازایی با کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی دکتر فاطمه ناجی تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس های کلینیک دکتر فاطمه ناجی جهت دریافت نوبت غیر حضوری و جهت دریافت نوبت حضوری : ۰۶۱۳۳۳۸۸۰۵۴ و ۰۹۱۶۸۹۹۰۱۴۸ تماس بگیرید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *