درمان زانو درد با استفاده از الکتروتراپی

درمان زانو درد با استفاده از الکتروتراپی، زانو درد علل مختلفی دارد که بسیاری از آنها مرتبط با استفاده زیاد و یا عدم  مراقبت هستند. در بد ترین حالت، جراحی نیاز می ‌شود اما اکثراً درد شدید زانو با استراحت، یخ گذاری، گرمادهی و مراقبت ‌های پویا و پیشگیرانه بهبود می ‌یابد. این مراقبت ها همان فیزیوتراپی و الکتروتراپی هستند.

الکتروتراپی در سال ‌های اخیر بسیار مورد استفاده قرار گرفته و برای درمان بسیاری از درد های حاد و مزمن، مثل درد زانو به کار می رود.

درمان گردن درد و کمردرد با استفاده از الکتروتراپی

زندگی با این درد ها بسیار دشوار است و فرد را از انجام فعالیت های معمول روزانه بازمی ‌دارد. متاسفانه هیچ پاسخ راحتی برای رها شدن از شر کمر درد وجود ندارد.

درمانی که برای یک نفر چاره ساز است برای دیگری ممکن است کارآیی نداشته باشد.

برخی افراد به داروهای مسکّن و فیزیوتراپی خوب پاسخ می دهند و برخی دیگر احتمالاً راه حلی متفاوت همانند جراحی برای مقابله با درد باید پیدا کنند.

باید همه گزینه های درمانی در نظر گرفته شوند و در این میان الکتروتراپی گزینه موثری برای مدیریت این درد های حاد است.

الکتروتراپی دقیقا چیست؟ آیا دردناک است؟ برای انجام آن باید حتماً به مطب دکتر برویم یا در منزل هم قابل انجام است؟

در ادامه به همه سوالات  پاسخ می دهیم.

متخصص زانو اهواز، بهترین متخصص زانو اهواز، درمان آرتروز زانو در اهواز، اوزون تراپی زانو در اهواز، دکتر زانو درد در اهواز، متخصص زانو درد در اهواز، بهترین دکتر زانو درد در اهواز، پی آر پی زانو در اهواز

چگونگی درمان زانو درد با استفاده از الکتروتراپی

در الکتروتراپی، پالس الکتریکی ولتاژ پایین به پوست فرستاده می ‌شود. این پالس دو کار انجام می‌ دهد.

اول آن که عصب ‌ها را تحریک کرده، در سرتاسر پوست جریان می ‌یابد و باعث تولید آندورفین که مسکنی طبیعی است می شود.

این مقاله هم می تواند برای شما جالب باشد  بورسیت زانو

سپس سیگنال های درد را گیج کرده و مسیر شان را تغییر می ‌دهد و گاهاً از ورود آنها به سیستم عصبی جلوگیری می کند چون در آن نقطه سیگنال های درد واقعا حس می شوند.

وقتی پالس های الکتریکی  به بدن فرستاده می شوند، جریان خون افزایش یافته، مسیر انقال عصبی درد تغیر پیدا کرده و درد سیاتیک را کاهش می‌ دهند و آن آرامشی که به دنبالش هستید می یابید.

استفاده از الکتروتراپی ساده و مقرون به صرفه است. دستگاه‌های الکتروتراپی قیمت پایینی دارند و تنها قطعه نیازمند تعویض، پد ها هستند.

ابتدا باید الکترود ها را به دستگاه وصل کرده و سپس دستگاه را روی پوست پایین کمر بچسبانیم، آن را تنظیم کرده تا زمانی که حس درد از بین برود.

احتمالاً باید چند بار تلاش کرده فرکانس مناسب را پیدا کنید تا زمانی که حس درد از بین برود. درست قرار دادن الکترود روی نقاط خاص پایین کمر می تواند درد را کاهش دهد.

 قرار دادن پد های الکتروتراپی در تنیس البو یا آرنج تنیس باز

روش های مختلفی برای قرار دادن پد ها در تنیس البو و فیزیوتراپی آرنج وجود دارد.

می ‌توانید دو پد الکترود را بالای آرنج و دو پد را پایین آن قرار دهید و شکلی مربع اطراف آرنج درست کنید یا اینکه پد بزرگتر را مستقیم بالای آرنج و یکی را پایین بگذارید.

پدها را جوری تنظیم کنید که نقطه خاص بروز درد را هدف قرار دهد.

در فیزیوتراپی تخصصی دکتر فاطمه ناجی از انواع روش های الکتروتراپی، لیزر درمانی، مگنت درمانی، طب سوزنی، کینزیوتیپ، تمرین درمانی، درمانهای دستی و… جهت درمان کامل درد های شما استفاده خواهد شد.

این مقاله هم می تواند برای شما جالب باشد  علت و درمان لرزش دست و پا

فیزیوتراپی با الکتروتراپی یکی از روش های درمانی اختصاصی است که در کلینیک فیزیوتراپی دکتر فاطمه ناجی انجام می شود. درمان زانو درد با روش الکتروتراپی و کارایی آن در برخی از انواع زانو درد و بهبود و توانبخشی کاربرد دارد.

دکتر فاطمه ناجی

کیانپارس نبش میهن غربی، برج تخصصی اهواز طبقه ۱۰ واحد وسط
اهواز, خوزستان
Iran - ایران
تلفن: ۰۶۱۳۳۳۸۸۰۵۴
تلفن دوم: ۰۹۱۶۸۹۹۰۱۴۸
رایانشانی: info@drfatemenaji.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *